Četvrtak, 20. februar

10:00–13:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
10:00–19:00RUSKA FEDERACIJA
– Časovi majstora i obuka pod nazivom “Azbuka narodne kulture” pod rukovodstvom majstora i umetnika oslikaće se proizvod u stilu slikarstva Gorodeckog, Gohlomskog, Mezenskog ili Boreckog
– Virtualno prikazivanje događaja iz Velikog otadžbinskog rata i izložba Muzeja pobede
– Izložba i prodaja eksponata narodnih proizvoda i radinosti
Štand: 1311, Hala 1
11:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA IRIG
Prezentovanje turističke ponude Opštine Irig putem promo filma i promotivnih materijala. Degustacija vina.
Štand: 4056, Hala 4
12:00–14:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Vinskog maratona uz degustaciju vina
Štand: 4035, Hala 4
12:15ARAPSKA REPUBLIKA EGIPAT
Otvaranje egipatskog paviljona
Štand: 1108, Hala 1
13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
– Davanje izjave za novinare
– Prikazivanje filmova “Vidi Srbiju”
Štand: 4064, Hala 4
13:00DDOR NOVI SAD I OLIMPIJSKI KOMITET SRBIJE
Druženje sa sportistima i predstavnicima Olimpijskog komiteta
Štand: 1300, Hala 1
13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTICOST DOO DELIBLATO
Predstavljanje “Udruženja građana Kovinka” sa suvenirima i ručnim radovima
Štand: 4056, Hala 4
13:00–13:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
13:00–14:00JAVNO PREDUZEĆE „SMEDEREVSKA TVRĐAVA“, SMEDEREVO
Promocija turnira u srednjevekovnim viteškim borbama
Velika konferencijska sala, Hala 4 – galerija
13:00–19:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
– KaleiTOSkop “Izaberi svoju avanturu! #vidisrbiju”
– Promocija drugog izdanja Kataloga seoskih turističkih domaćinstava
– Najava izložbe Narodnog muzeja “100 godina Trebeništa”
– Prinker TATOO sa turističkim motivima Srbije
Štand: 4064, Hala 4
13:30–14:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
13:30–18:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
14:00–15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Festivala mlade rakije I gostione Gat uz degustaciju
Štand: 4035, Hala 4
14:00–15:00AMBASADA INDONEZIJE
“Otkrivanje čuda Indonezije”
Zvanično otvaranje
Štand: 1304, Hala 1
14:00–15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VALJEVO
Promocija manifestacija Mikološko-gljivarskog saveza Srbije za 2020. godinu
Bina, Hala 4
14:00–16:00RUSKA FEDERACIJA
Prezentacija kulturnog i turističkog potencijala ruskih regiona
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
15:00ARAPSKA REPUBLIKA EGIPAT
Okrugli sto: „Novi horizonti: Mogućnosti turizma između Egipta i Srbije u novoj deceniji“
Velika konferencijska sala, Hala 4 – galerija
15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA STARA PAZOVA
Prezentovanje manifestacije “Gastro Srem”
Štand: 4056, Hala 4
15:00–16:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija i kviz Hotela Prezident
Štand: 4035, Hala 4
15:30–16:00AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
16:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA MALI IĐOŠ
Prezentacija smeštajnih objekata- Vila Pipač i Salaš Katai
Štand: 4056, Hala 4
16:00–17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
16:00–18:00RUSKA FEDERACIJA
Sastanak radne grupe za kulturu i turizam u okviru Međuvladinog rusko-srpskog odbora za trgovinsku, ekonomsku, naučnu i tehničku saradnju
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
16:00–18:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Summer3p Festivala
Štand: 4035, Hala 4
17:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “London”
Štand: 2206, Hala 2A

Petak, 21. februar

10:00–11:00BEOGRADSKI SAJAM I PRIVREDNA KOMORA SRBIJE
PREZENTACIJA/RADIONICA: “Globalni trendovi u putovanjima i lokalne specifičnosti”
Gosti prezenteri: BOOKING:COM
Velika konferencijska sala, Hala 4 – galerija
10:00–13:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
10:00–19:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
– Prikazivanje filmova “Vidi Srbiju”
– KaleiTOSkop “Izaberi svoju avanturu! #vidisrbiju”
– Promocija drugog izdanja Kataloga seoskih turističkih domaćinstava
– Najava izložbe Narodnog muzeja “100 godina Trebeništa”
– Prinker TATOO sa turističkim motivima Srbije
Štand: 4064, Hala 4
10:00–19:00RUSKA FEDERACIJA
– Časovi majstora i obuka pod nazivom “Azbuka narodne kulture” pod rukovodstvom majstora i umetnika oslikaće se proizvod u stilu slikarstva Gorodeckog, Gohlomskog, Mezenskog ili Boreckog
– Virtualno prikazivanje događaja iz Velikog otadžbinskog rata i izložba Muzeja pobede
– Izložba i prodaja eksponata narodnih proizvoda i radinosti
Štand: 1311, Hala 1
11:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE BEČEJ
Predstavljanje opštine Bečej i njenih turističkih potencijala
Štand: 4056, Hala 4
11:00–11:30BEOGRADSKI SAJAM
PREDAVANJE NA TEMU: Analiza performansa hotela u Jugoistočnoj Evropi 2019: Šta nam brojevi govore o uspešnosti hotela i regionalnih destinacija u 2019. godini?
Predavač: IVANA NEŠKOVIĆ, STR, Velika Britanija
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
11:00–12:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Elitte Palić uz degustaciju hrane
Štand: 4035, Hala 4
11:00–12:00ALLEGRA KRSTARENJA
Prezentacija: Krstarenja su sada dostupna svima
Business Lounge, Hala 1 – galerija
11:30–12:00BEOGRADSKI SAJAM
PREDAVANJE NA TEMU: Kako možete putovati na održiviji način?
Predavač: CHARLOTTE NOEL, Travel Rebel, Belgija
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
12:00–12:30BEOGRADSKI SAJAM
PREDAVANJE NA TEMU: Novi mediji vs Tradiconalni mediji
Predavač: VICKY KARANTZAVELOU, Travel Daily News, Grčka
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
12:00–14:00KON-TIKI TRAVEL
Komemoracija najpriznatijem turističkom radniku SLOBODANU MIĆIĆU
Svečana sala Upravne zgrade Beogradskog sajma
12:00–14:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija tradicionalne manifestacije Dužijanca
Štand: 4035, Hala 4
12:30–13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija “El paso city” Zlatibor
Štand: 4055, Hala 4
13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE
Prezentacija projekta IDENTIS i brošure “Turistički vodič- tematske rute Potiskog regiona”, koja je rađena u okviru navedenog projekta
Štand: 4056, Hala 4
13:00–13:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
13:00–14:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA ZRENJANINA
Prezentacija: PONESI USPOMENU – ZRENJANIN
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
13:00–14:00TVRĐAVA GOLUBAČKI GRAD
Prezentacija: Dođi u Golubac, vidi Srbiju.
Velika konferencijska sala, Hala 4
13:30–14:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
13:30–18:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
14:00–14:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Tematski programi za ljubitelje prirode i kulturnog nasleđa Čačka i Zapadne Srbije – Mirjana Knežević, TA “Lazena”, Čačak
– promocija novog izdanja Turističke organizacije Čačka
– gostionica “Mladost” Čačak, specijaliteti čačanskog kraja
– najava manifestacija – događanja u gradu Čačku
Štand: 4055, Hala 4
14:00–15:00RUSKA FEDERACIJA
Gastronomski sat “Ukusi Rusije”
Štand: 1311, Hala 1
14:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE
Prezentacija smeštajnog objekta “Monogram” – Opština Inđija
Štand: 4056, Hala 4
15:00ARAPSKA REPUBLIKA EGIPAT
„Okrugli sto o antikvitetima i turizmu“
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
15:00–16:30BEOGRADSKI SAJAM I PRIVREDNA KOMORA SRBIJE
PREZENTACIJA/RADIONICA: “Šta traže gosti i kako ostvariti najbolje rezultate”
Gosti prezenteri: BOOKING:COM
Velika konferencijska sala, Hala 4 – galerija
15:00–16:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija i kviz Hotela Prezident
Štand: 4035, Hala 4
15:00–16:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija i kviz ZOO vrta Palić
Štand: 4035, Hala 4
15:00–17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE, ZAVOD ZA ZAŠTITU PRIRODE SRBIJE
– Edukativne radionice za decu na temu “Učimo o prirodi” i “Zaštita prirode”, kao i nagradni kviz o prirodi
Štand: 4064, Hala 4
16:00PRIVREDNA KOMORA SRBIJE
Zajedničko druženje posvećeno festivalima u Srbiji
Štand: 1604, Hala 1A
16:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE
Prezetacija vinarije “Stojanović” – Slankamenački vinogradi
Štand: 4056, Hala 4
16:00–16:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
16:00–16:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija manifestacije Nušićijada – Ivanjica
Štand: 4055, Hala 4
16:00–17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VRŠAC
Promocija Vršca, manifestacije “Vino Fest” i turističkih programa uz tamburaše, deustaciju vina i ketering hotela Srbija.
Štand: 4062/3
16:00RUSKA FEDERACIJA
Nastup burjatskog izvođača i pevanje grlom
Štand: 1311, Hala 1
16:00–18:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija vinarija uz degustaciju vina
Štand: 4035, Hala 4
16:00–17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
16:30 – 17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija 40. Čobanskih dana – Kosjerić
Štand: 4055, Hala 4
16:30–18:30AMBASADA REPUBLIKE INDONEZIJE U BEOGRADU
Prezentacija: “Otkrivanje čuda Indonezije“
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
17:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “Harry Potter”
Štand: 2206, Hala 2ª
17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
17:00–17:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Potpisivanje protokola o saradnji Turističke organizacije Užica i Turističke organizacije Novog Sada
Štand: 4055, Hala 4
17:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE
Prezentacija “Sabrana jela i ishrana kod porodice Dunđerski početkom XX veka u Kulpinu” – autor Milan Kolarski
Štand: 4056, Hala 4
17:30–18:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija Turističke organizacije Zlatar
Štand: 4055, Hala 4
18:00–18:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija “Jadovnik – oaza netaknute prirode”
Štand: 4055, Hala 4

Subota, 22. februar

10:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE BEČEJ
Predstavljanje opštine Bečej i njenih turističkih potencijala
Štand: 4056, Hala 4
10:00–12:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Prezentacija povodom realizacije projekta „Zaštita biodiverziteta i voda jezera Palić i Ludaš“ i Promocija restorana “Dvor“ uz degustaciju hrane
Štand: 4035, Hala 4
10:00–13:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
10:00–19:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
– Prikazivanje filmova “Vidi Srbiju”
– KaleiTOSkop “Izaberi svoju avanturu! #vidisrbiju”
– Promocija drugog izdanja Kataloga seoskih turističkih domaćinstava
– Najava izložbe Narodnog muzeja “100 godina Trebeništa”
– Prinker TATOO sa turističkim motivima Srbije
Štand: 4064, Hala 4
10:00–19:00RUSKA FEDERACIJA
– Časovi majstora i obuka pod nazivom “Azbuka narodne kulture” pod rukovodstvom majstora i umetnika oslikaće se proizvod u stilu slikarstva Gorodeckog, Gohlomskog, Mezenskog ili Boreckog
– Virtualno prikazivanje događaja iz Velikog otadžbinskog rata i izložba Muzeja pobede
– Izložba i prodaja eksponata narodnih proizvoda i radinosti
Štand: 1311, Hala 1
10:00–19:00AIR SERBIA
Potraga za blagom
Štand: 1113, Hala 1
11:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – OPTINA TITEL
Prezentacija turističkih proizvoda – jednodnevnih izleta u Titel i Mošorin za sve generacije: Pusti mašti na volju; Krstarenje na tri reke i dva ušća; Surducima Titelskog brega-objekti geonasleđa; Jedan let iskustvo za ceo život;
– kratka prezentacija tipičnog proizvoda – kitnikez porodice Radukin
Štand: 4056, Hala 4
11:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “London”
Štand: 2206, Hala 2 A
11:00–11:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
11:00–11:45REGIONALNI SAVET ZA SARADNJU – PREDSTAVLJANJE ZAPADNOG BALKANA:
Uvod u BALKANSKU MONUMENTALU UMETNOST, ISTORIJU, PRIRODU
Štand: 1415, Hala 1
12:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – TURISTIČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE PEĆINCI
Prezentacija: Predeo zagrljaja
Štand: 4056, Hala 4
12:00–12:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA BEOGRADA, SEKRETARIJAT ZA PRIVREDU GRADSKE UPRAVE GRADA BEOGRADA, GRADSKA OPŠTINA ČUKARICA
Turistički film, Folklorni ansambl “Miloje Pavlović”, Muzička škola “Vatroslav Lisinski”, predstavljanje “galerije 73”, Galerija “Sanja”, KC “Čukarica” i prezentacija gastronomije i etno restorana na Čukarici.
Bina, Hala 4
12:00–13:00ARAPSKA REPUBLIKA EGIPAT
Okrugli sto o putopisima, putopisnom novinarstvu i turizmu: Egipat u očima srpskih novinara
Velika konferencijska sala, Hala 4 – galerija
12:00–13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija i kviz Hotela Prezident
Štand: 4035, Hala 4
12:00–14:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
Beogradska street art umetnica The Kraljica Vila (TKV) posetiocima sajma će približiti ovu vrstu umetnosti tako što će na majicama koloritnim sprejevima oslikavati motive iz Srbije
Štand: 4064, Hala 4
12:00–13:30REGIONALNI SAVET ZA SARADNJU – PANEL DISKUSIJA NA TEMU ZAPADNOG BALKANA: BALKANSKI MONUMENTALNI TRAG
Umetnički obilazak jedinstvene kreativne zaostavštine, istraživanje istorije Drugog svetskog rata na Zapadnom Balkanu
Business lounge, Hala 1
12:00–14:00HOTEL OWNERS’ ASSOCIATION OF MAGNESIA
Prezentacija “Otkrijte mitsku destinaciju, Volos i Pelion u centralnoj Grčkoj”
Mala konferencijska sala, Hala 4
12:30–13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Prezentacija novog izdanja i aplikacije Turističke organizacije Čačka:
Vodič kroz planinarske i biciklističke staze Ovčarsko-kablarske klisure, autor stefan Lukić
– “U bojama Čačka”, slikar, dizajner enterijera Ivana Knežević
– najava manifestacija – tradicija i kultura čačanskog kraja
Štand: 4055, Hala 4
13:00PRIVREDNA KOMORA SRBIJE I UDRUŽENJE BANJA SRBIJE
Koktel
Štand: 1410, Hala 1
13:00RUSKA FEDERACIJA
Nastup burjatskog izvođača i pevanje grlom
Štand: 1311, Hala 1
13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – BANJA KANJIŽA
Prezentacija: Specijalna bolnica za rehabilitaciju “Banja Kanjiža”
Štand: 4056, Hala 4
13:00–13:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija Neolitskog naselja u Užicu
Štand: 4055, Hala 4
13:00–14:00NACIONALNA TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRČKE
Proslava srpsko-grčkog prijateljstva
Muzika (uživo), pesme i igre iz IRIDA-e, Udruženja srpsko-grčkog prijateljstva iz Sremske Mitrovice
Dankovo, Folklorna grupa za igre iz Paraćina
Štand: 1116, Hala 1
13:00–14:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA BEOGRADA, SEKRETARIJAT ZA PRIVREDU GRADSKE UPRAVE GRADA BEOGRADA I UDRUŽENJE TURISTIČKIH VODIČA
“Zaboravljene turističke vrednosti i ljudi Beograda i Srbije”
Bina, Hala 4
13:00–15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Vinarije Zvonko Bogdan uz tamburaški orkestar i degustaciju vina
Štand: 4035, Hala 4
13:00–13:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
13:30–14:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija tradicionalnih proizvoda iz Arilja
Štand: 4055, Hala 4
13:30–14:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
13:30–18:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
14:00–14:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Tradicija i najlepši ukusi Čačka, Kafana Car Lazar, UTP Morava Čačak, muzički program
Štand: 4055, Hala 4
14:00–15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
Promocija “TESTIVAL 2020” festival testa, testenine i hleba
Štand: 4064, Hala 4
14:00–18:00UDRUŽANJE SRBIJA ZA MLADE
Konferencija: BTC
Svečana sala Upravne zgrade Beogradskog sajma
14:30–15:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
14:30–15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA BEOGRADA, SEKRETARIJAT ZA PRIVREDU GRADSKE UPRAVE GRADA BEOGRADA I GRADSKA OPŠTINA SURČIN
Prezentacija turističkih potencijala Gradske opštine Surčin (Nautičko selo “Bister”, Izletište šume Bojčin, brvnare i letnje scene na kojoj se održava tradicionalna manifestacija “Bojčinsko kulturno leto”, Ribnjak “Bečmenska bara”, Salaš “Stremen”, kamping odmorište u Surčinu idr.)
Bina, Hala 4
15:00ARAPSKA REPUBLIKA EGIPAT
Okrugli sto: “Budućnost ekoturizma u Egiptu i Srbiji”
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
15:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “Sherlock Holmes”
Štand: 2206, Hala 2ª
15:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA VOJVODINE – KLASTER DELIBLATSKA PEŠČARA
Prezentacija projekta „Ukusi Deliblatske peščare“
Štand: 4056, Hala 4
15:00–15:45TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija 60. Dragačevskog sabora trubača “Guča”
Štand: 4055, Hala 4
15:30–16:00AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
15:00–17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE, ZAVOD ZA ZAŠTITU PRIRODE SRBIJE
– Edukativne radionice za decu na temu “Učimo o prirodi” i “Zaštita prirode”, kao i nagradni kviz o prirodi
Štand: 4064, Hala 4
15:00–17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija Subotičkog polumaratona i Sportske Laboratorije za merenje fizičke spremnosti
Štand: 4035, Hala 4
16:00–16:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija Međunarodnog festivala prirode i tradicije “Žestival” Užice
Štand: 4055, Hala 4
16:00–17:00TITEL PREVOZ
Predstavljanje turističkih potencijala Makarske i Tučepa
Mala konferencijska sala, Hala 4 – galerija
16:00–17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
16:30–17:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA
Promocija “El paso city” Zlatibor
Štand: 4055, Hala 4
17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
17:00–18:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
Nastup folklornog ansambla “Sveti Đorđe”
Bina, Hala 4

Nedelja, 23. februar

10:00–10:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
10:00–13:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
10:00–18:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
– Prikazivanje filmova “Vidi Srbiju”
– KaleiTOSkop “Izaberi svoju avanturu! #vidisrbiju”
– Promocija drugog izdanja Kataloga seoskih turističkih domaćinstava
– Najava izložbe Narodnog muzeja “100 godina Trebeništa”
– Prinker TATOO sa turističkim motivima Srbije
Štand: 4064, Hala 4
10:00–18:00RUSKA FEDERACIJA
– Časovi majstora i obuka pod nazivom “Azbuka narodne kulture” pod rukovodstvom majstora i umetnika oslikaće se proizvod u stilu slikarstva Gorodeckog, Gohlomskog, Mezenskog ili Boreckog
– Virtualno prikazivanje događaja iz Velikog otadžbinskog rata i izložba Muzeja pobede
– Izložba i prodaja eksponata narodnih proizvoda i radinosti
Štand: 1311, Hala 1
10:00–18:00AIR SERBIA
Potraga za blagom
Štand: 1113, Hala 1
10:30PRIVREDNA KOMORA SRBIJE
Radni doručak na temu ruralnog turizma, etno radinosti, poljoprivrednih gazdinstava i domaćinstava
Štand: 1410, Hala 1
11:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “Harry Potter”
Štand: 2206, Hala 2ª
11:00–12:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA SRBIJE
Nastup folklornog ansambla “Sveti Đorđe”
Bina, Hala 4
11:00–12:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Promocija i kviz Hotela Prezident
Štand: 4035, Hala 4
12:00–12:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA BEOGRADA, SEKRETARIJAT ZA PRIVREDU GRADSKE UPRAVE GRADA BEOGRADA I GRADSKA OPŠTINA SURČIN
Prezentacija turističke manifestacije Gradske opštine Surčin i Festivala kolača (degustacija tradicionalnih sremačkih kolača)
Bina, Hala 4
12:00–13:00TURISTIČKA ORGANIZACIJA GRADA SUBOTICE
Izvlačenje dobitnika nagrada (Sva četiri dana Turistička organizacija i Park Palić d.o.o. organizuju nagradnu igru u vidu popunjavanja vaučera)
Štand: 4035, Hala 4
13:00RUSKA FEDERACIJA
Nastup burjatskog izvođača i pevanje grlom
Štand: 1311, Hala 1
13:00–13:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
13:00–14:30TURISTIČKA ORGANIZACIJA BEOGRADA, SEKRETARIJAT ZA PRIVREDU GRADSKE UPRAVE GRADA BEOGRADA, GRADSKA OPŠTINA SOPOT I GO MLADENOVAC
Prezentacija turističkih potencijala
Bina, Hala 4
13:30–14:30MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
13:30–18:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Prezentacija tipičnih bugarskih ručnih radova
Štand: 1109, Hala 1
15:00WHITE EAGLE TRAVEL
Kviz “Shakespeare”
Štand: 2206, Hala 2 A
14:30–15:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1
15:00–15:30AMBASADA INDONEZIJE
Predstavljanje tradicionalnih plesova
Bina, Hala 4
16:00–17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Degustacija i prezentacija bugarskih vina i jela
Štand: 1109, Hala 1
17:00MINISTARSTVO TURIZMA REPUBLIKE BUGARSKE
Karakteristična bugarska muzika muzika i ples – bugarske gajde
Štand: 1109, Hala 1